sobota, 26 kwietnia 2014

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą", Forca TITO. Śmierć Vilanovy ogarnęła cały świat.

Nawet nie wiem jak mam zacząć. Gdy pierwszy raz się o tym dowiedziałem byłem zszokowany, a ręce same mi się ruszały. To nie może być prawda. Człowiek, który bez słów, bez wielkich emocji stał się dla nie jednych wzorem do naśladowania. Takich ludzi będzie brakowało.
Tito przegrał, ale w sercach kibiców Barcy będzie zapomniany jako ten zwycięzca. Ten który, przez ładne parę lat siedział obok Pepa i razem dawali piłkarzom cennych wskazówek. Odszedł za szybko, nawet się z nami nie pożegnał. Najbardziej spodobał mi się komentarz jednego z piłkarzy: Pieprzony rak. Jest to prawda, stracił wszystko.
Tito dla mnie będzie zapamiętany jako cichy i spokojny facet, który z Barcelony zrobił FC Barcelone przez duże B.

W listopadzie 2011r. wykryto u Tito nowotwór ślinianki. W klubie był wtedy jeszcze asystentem Guardioli. Można powiedzieć, że z raka wyleczył się po niespełna miesiącu. I tak szybko jak do niego przyszedł, tak szybko opuścił. Niestety to nie był koniec definitywny. W grudniu, rok później gdy był już pierwszym trenerem Blaugrany nastąpił nawrót choroby. Vilanoca musiał zostawić rodzinę, kraj, drużynę i udać się do Nowego Jorku, gdzie czekała na niego kuracja, która miała go postawić na nogi. W Ameryce Północnej spędził prawie pół roku. Jego zespół w tym czasie wygrywał w La Liga mecz za meczem i dążył do zdobycia mistrza hiszpanii. I tak się właśnie stało . Został czwartym trenerem, który po objęciu rządów trenera sięgnął po tytuł. Wcześniej udawało się to m.in Guardioli. Barca wtedy, w sezonie 2012/2013 zdobyła ( UWAGA) 100 punktów.
Z dnia na dzień Tito czuł się co raz lepiej. Nawet zapomniał o wszystkich badaniach i leczeniach. Skupił się znowu na piłce. Wszystko było dobrze, do momentu meczu z Lechią Gdańsk w Polsce. Trzeci raz choroba dała o sobie pamiętać. Tito musiał zrezygnować z bycia trenerem Dumy Katalonii i skupić się na leczeniu.
Od czasu do czasu, w obecnym sezonie Tito zasiadał na Camp Nou, lecz w roli kibica, obserwując bacznie swój ulubiony zespół na świecie.
W czwartek jego stan znowu się pogorszył. Miał kłopoty żołądkowe i wylądował w szpitalu. Po szybkiej diagnozie lekarze ustalili, że jego stan jest krytyczny, ale stabilny. Wszyscy wierzyliśmy, że Tito podniesie się z tych trudnych momentów. Nadzieja umiera ostatnia. Kilka godzin później Tito zmarł w szpitalu.
Miał 45 lat.


Całe swoje dzieciństwo oraz karierę zawodową spędził w Barcelonie. Tam stawał się co raz lepszy i lepszy. Nie odniósł jakiś sukcesów, nawet nie występował w pierwszej jedenastce. Do La Masia ( centrum szkolenia młodych zawodników w Barcie) trafił już jako szesnastolatek. Zaprzyjaźnił się m.in z ojcem Sergio Busquetsem. Później wędrował po kraju Hiszpanii. Zawitał w Mallorce czy Elche. Do Barcy wrócił w 2001r. by szkolić młodzików z Barcy B. To dzięki niemu Messi, Fabregas czy Pique są teraz jednymi z najlepszych piłkarzy na świecie. Spędzał z nimi wiele czasu. Szkolił ich i pokazywał tajemnice sukcesu grania w futbol.  Sześć lat później miał podpisać kontrakt z Terrassą, ale Guardiola chciał, aby był obok niego na ławce rezerw. Razem objęli posadę trenerską i wspólnymi siłami podnieśli rozbity klub po odejściu Franka Rijkaarda. Od tej pory wszystko zaczynało się u Vilanovy układać na dobre. Spełniły się jego marzenia.
W 2012 przed zakończeniem sezonu Rosell ( wtedy jeszcze prezes FCB) ogłosił go nowym trenerem Dream Teamu. W 2013 kończy się jego normalne życie jako dobry i mądry trener. Zaczynają się kłopoty...
Barce miał zaszczyt prowadzić tylko lub aż niecały rok sezonowy. Aż płakać mi się chce...

Zostawił dwójkę swoich dzieci oraz żonę, aby pójść do innego świata. Świata, którego nikt nie zna. Może tam nie będzie miał już problemów i w końcu poczuje się dobrze, tak jak normalny czterdziestolatek.
Nie skończył jeszcze swojego dzieła menedżerskiego, a już musiał się żegnać.
Bóg znajdzie dla niego dobre miejsce w niebie. GRACIAS POR TODO TITO

Ludzie go tak kochali, że każdy chce mu złorzyć kondolencje. Począwszy od Jose Mourinho zakończywszy na Suarezie. Nie ma czy lubię czy nie lubię. Został pożegnany już m.in na meczu Roma vs AC Milan. A w FC Barcelonie na jego cześć, na stadionie zrobiono czarną kokardkę. Każdy jest zgodny odszedł za wcześnie.
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 20.00 w katedrze przy stadionie Camp Nou  .

Tutaj pozwolę sobie zacytować, te najważniejsze kondolencje z piłkarskiego świata...
TO CZŁOWIEK, O KTORYM WARTO POROZMAWIAĆ

Rodzina Barcy:

Víctor Valdés: „Tito Vilanova, jeden z najlepszych trenerów podczas mojej kariery. Dziękuje za wszystko, co mi dałeś".

Andrés Iniesta: „Brak mi słów. Byłeś i wciąż będziesz przykładem. Jestem dumny, że uczestniczyłem w Twoim życiu. Nigdy cię nie zapomnę..."

Andreu Fontàs: „Nigdy cię nie zapomnimy. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Toni Freixa: „Jestem bardzo smutny z powodu śmierci Tito Vilanovy. Na zawsze pozostanie w sercach kibiców Barcy. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Josep Maria Bartomeu: „Tito Vilanova na zawsze pozostanie wzorem, zarówno jako człowiek jak i sportowiec, dla całej FC Barcelony. Dziękujemy za wszystko. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Sergi Samper: „Spoczywaj w pokoju Tito. Zawsze będziesz jednym z nas.

Joan Laporta: „Moje najgłębsze kondolencje dla Monste, Carloty i Adrii. Dla całej rodziny i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju, kochany Tito. Ściskam was wszystkich".

José Mari Bakero: „Spoczywaj w pokoju, Tito. Moja najszczersza miłość, szacunek i wsparcie dla rodziny".

Pedro Rodríguez: „Nigdy cię nie zapomnimy! Dziękuję za to, że byłeś częścią mojego życia i za to jaki wspaniały byłeś. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Sergi Roberto: „Spoczywaj w pokoju, Tito. Dziękuję za wszystko co dla nas uczyłeś i za to, że do końca się nie poddałeś. Zawsze będziesz z nami. #WiecznyTito".

Jonathan dos Santos: „Ogromna strata. Najgłębsze kondolencje dla całej rodziny. Zawsze będziemy cię pamiętać. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Martín Montoya: „Spoczywaj w pokoju, Tito. Dziękujemy za całą radość jaką dałeś kibicom Barcy i za twoją walkę do ostatniej chwili".

Leo Messi: „Tito to osoba o której ciężko zapomnieć. Zawsze będę go nosić w sercu i nigdy go nie zapomnę. Dla mnie zawsze wieczny, Tito".

Javier Mascherano: „Zawsze będziemy o Tobie pamiętać. Dziękuje za wszystko. Spoczywaj w pokoju, trenerze".

Rafa Marquez: „Bardzo smutna wiadomość o śmierci Tito. Piękne wspomnienia związane z nim pozostaną. Kondolencje dla całej rodziny".

Éric Abidal: „Dziękuję za wszystko, przez co razem przeszliśmy, zawsze będę o Tobie pamiętać Przyjacielu. Dzięki za walkę. Wyrazy wsparcia dla rodziny".

David Villa : „Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół Tito Vilanovy. Na zawsze pozostanie wzorem walki. Nigdy go nie zapomnimy. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Carles Puyol: „Dziękuje za wszystko trenerze. Był przykładem na boisku i poza nim. Nigdy Cię nie zapomnimy".

Pau Gasol (LA Lakers): „Wielka strata dla wszystkich. Dzięki Tito Vilanova, zawsze będę pamiętać o Twoim duchu walki".

Thiago Alcântara: „Z całego serca pragnę przekazać moje kondolencje rodzinie Tito".

Christo Stoiczkow: Największy taktyk Barcy opuścił nas. Tito, spoczywaj w pokoju".

Rafinha: "Co za podstępna choroba. To niesprawiedliwe tak szybko odchodzić. Dziękuję za wszystko i spoczywaj w pokoju, Tito".

Juanjo Brau (trener fizyczny): "Powiedziałeś mi wiele rzeczy, które będę zawsze pamiętać. Zawsze będę wdzięczny. Całuję, Tito"

Marc Muniesa: "Dzięki za wszystko czego nas nauczyłeś, Tito! Wyrazy wsparcia dla jego rodziny!"

Piłkarski świat

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn): „Spoczywaj w pokoju Tito Vilanova".

Álvaro Morata (Real Madryt): „Piłkarski świat dzisiaj płacze w związku ze śmiercią Tito Vilanovy. Wszyscy płaczemy, niezależnie od barw klubowych. Spoczywaj w pokoju".

Florentino Pérez (Real Madryt): „Chcę wyrazić szczerzy żal z powodu odejśćia Tito Vilanovy. W imieniu Realu Madryt, przesyłam najszczersze kondolencje oraz wsparcie dla jego rodziny, Barcelony, a w szczególności dla żony i dzieci. Dziś jest bardzo smutny dzień dla piłkarskich kibiców. Jego życie powinno zostać zapamiętane".

Santi Cazorla (Arsenal Londyn): „Moje najszczersze kondolencje dla rodziny Tito Vilanovy. Spoczywaj w pokoju!"

Gareth Bale (Real Madryt): „Spoczywaj w pokoju Tito. Moje myśli są z jego rodziną".

Zdjęcie: #RESPECT 

Adminka Kasia ;d 
 José Mourinho (Chelsea Londyn): „Odejście Tito Vilanovy to bardzo smutna wiadomość dla całego świata piłki, Barcelony i co najważniejsze dla jego rodziny, i przyjaciół. W imieniu Chelsea przesyłam najgłębsze kondolencje w tym bardzo trudnym momencie".

Fernando Alonso (kierowca F1): „To bardzo smutny dzień. Spoczywaj w pokoju Tito. Cholerna choroba".

Xabi Alonso (Real Madryt): „Spoczywaj w pokoju Tito".

Koke (Atlético Madryt): „Uściski dla rodziny i przyjaciół Tito Vilanovy. Dzisiaj jest bardzo smutny dzień dla wszystkich. Spoczywaj w pokoju"

David De Gea (Manchester United): „Bardzo smutna wiadomość, Tito odszedł, ale jego siła i walka będzie przykładem dla każdego z nas. Spoczywaj w pokoju. Uściski dla całej rodziny Tito".

Sergio Ramos (Real Madryt): „Dużo wsparcia dla rodziny Tito i jego przyjaciół. Był to przykład wielkiej siły i woli walki dla każdego".

Aaron Ramsey (Arsenal): „Straszna wiadomość... Spoczywaj w pokoju, Tito".

Lukas Podolski (Arsenal): „Spoczywaj w pokoju Tito Vilanovo. Świat futbolu stracił jednego z najlepszych trenerów..."

José Callejon (Napoli): „Spoczywaj w pokoju, Tito".

Unai Emery (Sevilla): „Moje kondolencje dla rodziny Tito. To wielka strata. Spoczywaj w pokoju".

Layvin Kurzawa (Monaco): „Spoczywaj w pokoju, Tito Vilanovo".

Inigo Martínez (Real Sociedad): „Wiadomość o śmierci Tito mnie przeraziła. Spoczywaj w pokoju".

Fernando Amorebieta (Athletic Bilbao): „Wysyłam wsparcie dla rodziny i przyjaciół Tito Vilanovy. Spoczywaj w pokoju".

Marcelo (Real Madryt): „Najszczersze kondolencje dla rodziny Tito Vilanovy. Był przykładem walki o życie!".

Samir Nasri (Manchester City): Spoczywaj w pokoju Tito, moje myśli są teraz z jego rodziną".

Michu (Swansea): „Doceń to gdzie jesteś i to, co masz, ponieważ nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie twój moment. Spoczywaj w pokoju, Tito". „Cholerny rak!!!"

Jerome Boateng (Bayern Monachium): „Spoczywaj w pokoju, Tito Vilanovo. Moje myśli są wraz z twoją rodziną i przyjaciółmi".

David Zurtuza (Real Sociedad): „Smutna wiadomość. Spoczywaj w pokoju, Tito. Moje wsparcie dla twojej rodziny i przyjaciół".

Romelu Lukaku (Everton): „Spoczywaj w pokoju, Tito Vilanovo".

Pablo Zabaleta (Manchester City): „Spoczywaj w pokoju, Tito".

Jack Wilshere (Arsenal): „Spoczywaj w pokoju, Tito. To smutny dzień dla futbolu. Moje myśli są z jego rodziną".

Thibaut Courtois (Atlético Madryt): „Życzę wiele siły dla rodziny i przyjaciół Tito Vilanovy w tak trudnym dla nich momencie. Moje najszczersze kondolencje".

Iker Muniain (Athletic Bilbao): „Odszedł wielki wojownik, Tito Vilanova. Wysyłam wyrazy wsparcia dla jego rodziny i bliskich. Spoczywaj w pokoju".

Iker Casillas (Real Madryt): „Smutny dzień dla świata futbolu. Spoczywaj w pokoju, Tito Vilanovo, jesteś przykładem siły i odwagi dla nas wszystkich".

Mesut Özil (Arsenal): "Spoczywaj w pokoju, Tito".

Pepe Mel (West Bromwich Albion): „Żegnamy wielkiego profesjonalistę i dobrego przyjaciela. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu!".

Roberto Soldado (Tottenham): „Moje najgłębsze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Tito Vilanovy".

Hector Moreno (RCD Espanyol): „Moje najgłębsze kondolencje dla bliskich i przyjaciół wielkiego człowieka jakim był Tito Vilanova. Spoczywaj w pokoju, Tito".

Fabio Cannavaro (Napoli): „Spoczywaj w pokoju, Tito.".

Aaron Ramsey (Arsenal): „Straszliwa wiadomość... Spoczywaj w pokoju, Tito".

Lukas Podolski (Arsenal): „Spoczywaj w pokoju Tito Vilanovo. Świat futbolu stracił jednego z najlepszych trenerów..."

José Callejon (Napoli): „Spoczywaj w pokoju, Tito".

Neil Lennon (trener Celtiku): "Straszna wiadomość. Rywalizowaliśmy ze sobą w LM i Tito był zawsze taktowny i godny, zarówno gdy wygrywał lub przegrywał".

Liverpool: „Po smutnej wiadomości o odejściu Tito Vilanovy, wszystkie myśli Liverpoolu są z rodziną Tito, jego przyjaciółmi i Barceloną".

AS Roma: „Cała Roma przesyła najszczersze kondolencje rodzinie byłęgo trenera Barcelony, Tito Vilanovie".

Atlético Madryt: „Nasze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Tito Vilanovy. Cała rodzina rojiblanca przesyła wyrazy wsparcia! Spoczywaj w pokoju".

Manchester City: „Przesyłamy szczere kondolencje całemu barcelonismo po smutnej informacji o odejściu Tito Vilanovy".

Sevilla: „Szczere kondolencje z powodu odejścia Tito".

Manchester United: „Manchester jest bardzo smutny z powodu informacji o śmierci Tito Vilanovy. Przesyłamy kondolencje jego rodzinie i naszym przyjaciołom z FC Barcelony".

Atheltic Bilbao: „Athletic przesyła kondolencje rodzinie zmarłemu dzisiaj Tito Vilanovie i całemu barcelonismo. Niech spoczywa w pokoju".

AC Milan: "AC Milan oraz wszyscy czerwono-czarni kibice są zasmuceni wiadomością o odejściu Tito Vilanovy. Myślami jesteśmy z rodziną i FC Barceloną"

Galatasaray: "Spoczywaj w pokoju, Tito Vilanova"


Zbigniew Boniek: Che tragedia! Morte Tito Vilanova ma perche? Co za tragedia! Zmarł Tito Vilanova. Dlaczego?
 Dosłownie przed śmiercią kupił żonie Montse Chaure wyjątkowy prezent, aby podziękować za cały trud, który włożyła dla niego. Jak widać, nie zdążył nawet jej podarować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz