środa, 16 kwietnia 2014

Zdjęcia, zdjęcia.... Post o Orlen Warsaw Marathon

Co roku na warszawskich ulicach biegną zawodnicy z całego świata. Amatorzy, średni i zaawansowani - każdy w swoim tempie. Czy to młodzi, czy starzy dla każdego starczy miejsca. W niedzielę, 13.04 odbyła się druga edycja tego biegu.
Trasę 42 km z kawałkiem przebiegł najszybciej Etiopczyk Tola Tadesse, który rok temu zdobył brązowy medal. Jego czas mówi sam za siebie 2:06:55 - to wynik naprawdę zdumiewający. Tylko najlepsi kończą dystans w okolicy 2 godzin.
Najlepszy z Polaków  Henryk Szost, który zajął trzecie miejsce przebiegł z wynikiem o tylko 2 sekundy gorszym. Nasz Mistrz Polski również na arenie międzynarodowej zdobył cenne nagrody. Podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie był najlepszym Europejczykiem.
Jego rekord życiowy wynosi 2:07:39 - w niedzielę troszkę mu zabrakło.
Na drugim miejscu podium stanął Kenijczyk Levy Matebo Omarim z czasem 2:08: 09.
Oprócz normalnego maratonu był również bieg na 10 km.