czwartek, 23 stycznia 2014

Bardal najlepszy, Hilde nie dał radyPogromca Norwegów Anders Bardal pokazał klasę i wygrał Mistrzostwa Norwegii na słynnej skoczni w Lillehammer. Wyprzedził swojego rodaka Andersa Fannemela o 20 punktów. Brązowy medal trafił w ręce wicemistrza  w lotach narciarskich Rune Velty, który oddał dwa bardzo zbliżone skoki na odległość 134,5 i 135m .
Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się mało znany fanom Atle Pedersen Roensen, a na piątym Ole Marius Invaldsen.
Te ważne dla Norwegów Mistrzostwa miały wyłonić kto razem z Alexandrem Stoeckl'em pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Trener musiał wybrać  miedzy Danielem Tande , a Tom'em Hilde.
Po turnieju sprawa była oczywista.
Tande, który niedawno skończył 20 lat zajął lepsze, 6 miejsce i to on ostatecznie będzie reprezentować kraj w Rosji. A Hilde, który  zajął 8 miejsce ( przegrał o 12 pkt ) musi poczekać jeszcze cztery lata.
 Dużym zaskoczeniem może być wynik jaki uzyskał Jacobsen , który skoczył 129m i 126,5 m. Dało mu to odległe 9 miejsce.

Sądzę, że Stoecl nie jest pełni usatysfakcjonowany z wyboru skoczków, bo tylko Anders Bardal oddaje równe, bardzo dobre skoki.
To nie jest ta sama kadra Norwegów co kiedyś.

Czy waszym zdaniem trener dobrze zrobił zabierając Tande na Igrzyska, przecież to bardzo młody i trochę niedoświadczony skoczek?
Piszcie w komentarzach :)
Daniel Andre Tande

                                                                                       Tom HildeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz