środa, 22 stycznia 2014

Polacy za burtą.

"POLSKA, POLSKA, POLSKA" - te słowa mogliśmy usłyszeć na arenie  podczas meczu Biało - Czerwonych z Chorwacją, która ostatecznie wygrała z nami 31: 28 i awansowała do półfinału wielkiego turnieju w Danii.
Mało tego nasi rywale zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Katarze(Rosja).
Sądzę, że kluczowym momentem w meczu było wyjście na drugą połowę. Chorwacja wykorzystała "uśpienie" Polski i wyszła na prowadzenie po dwóch minutach. Biało - Czerwoni nie potrafili zaskoczyć  Alilović' a ( bramkarza Chorwacji ) i przez siedem minut ich dorobek wynosił nieustannie "15".

W przeciwieństwie jak miało miejsce ze Szwecją, nasi szczypiorniści zaczęli spotkanie bardzo dobrze.
Przez kwadrans to oni wygrywali i panowali nad piłką. Lecz u rywali był niesamowity Duvnjak, który najbardziej punktował w drużynie. Należy przypomnieć, że to właśnie on najczęściej pakował piłkę do siatki podczas Ligi Mistrzów.
Trochę szkoda niewykorzystanych rzutów karnych przez Tomka Kuchczyńskiego, które dość zaważyły o losach spotkania.
Moim zdaniem najwięcej w ataku zrobił nasz obrotowy Bartosz Jurecki, to dzięki niemu mogliśmy cieszyć się z wielu bramek oraz dwuminutowych kar, które dostawali głównie Gojan i Kopljar.
Jak pięknie bronił Piotr Wyszomirski we wczorajszym meczu, to dziś pochwalić go nie możemy, ale również Sławomir Szmal nie bronił najlepiej jak np. gdy z uda oddał strzał Cupić.
Na koniec zwracam się do najbardziej poszkodowanego w tym spotkaniu Jakuba Łucaka , który został uderzony  przypadkowo w policzek przez Grabarczyka. WRACAJ DO ZDROWIA.
Bez Ciebie nie gramy!!!

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich na mecz Polski z Islandią o 5-te miejsce, które odbędzie się w piątek.

Fakt, że doszliśmy tak daleko bardzo cieszy, ale też czujemy wewnętrzny niedosyt.
Znowu do walki o medale zabrakło bardzo, bardzo mało.

Ciągle słyszymy, że "Piłka ręczna to nie jest brutalny sport", ale czy możemy się do końca z tym zgodzić
Widząc dzisiejszy obraz gry nie pozostaje mi nic innego jak skrytykować ten cytat i śmiało powiedzieć, że Chorwacja w stosunku do nas nie grała fair play, a szczególnie do naszego kołowego Bartka.
Non stop było widać nie ładne zagrania obrońców, które wymuszały złość naszych szczypiornistów
Chodzi mianowicie o agresywne przepychanki, brutalne odpychania, i tzw "wejścia z łokcia", którym podopiecznym Slavka Goluža nawet dobrze wychodziły.