niedziela, 23 lutego 2014

"Klonowe Liście" znów górą. Oficjalnie,koniec Igrzysk Olimpijskich.


Przed czterema laty na własnym obiekcie zdobyli złoto. Dzisiaj pokazali, że nie był to przypadek.

W kończącym Igrzyska  finale Hokeja na lodzie lepszymi okazali się  faworyci - zawodnicy z Ameryki.
Wygrali zasłużenie 3 do 0. i zdobyli jako cała reprezentacja 10 złoty medal. Należą im się gratulacje...
Bramki padały po jednej w każdej tercji. Zdobyli je Jonathan Toews, Sidney Crosby i Chris Kunitz.
Czystym kontem może pochwalić się bramkarz  Carey Price. Pracy nie miał zbyt dużo - obronił dwadzieścia cztery strzały przeciwników.
Brąz powędrował do Finów, którzy zmiażdżyli Stany Zdjednoczone 5 : 0.
Kanada złoty krążek w hokeju zdobyła już dziewięciokrotnie. Tym samym wyprzedziła w tej klasyfikacji Rosję.2. Koniec kariery dla Teemu Selanne.
Fiński hokeista potwierdził, dzisiaj, że żegna się z reprezentacją na zawsze. 43 letni zawodnik zdobył z USA aż dwie bramki. Po wygranym spotkaniu udzielił emocjonującego wywiadu, w którym sam się popłakał.
Teem dla Finlandii grał 26 lat. To naprawdę kupa czasu. Ludzie z Półwyspu Skandynawskiego zapamiętają go naprawdę na długo,  z pozytywnej strony. Dzięki niemu m.in Finowie zdobyli w Soczi brązowy medal.
Zdobył ogólnie cztery medale w całej karierze na Igrzyskach oraz dwa na Mistrzostwach Świata. Nigdy nie udało mu się zdobyć upragnionego złota. Na liście najlepiej punktujących zawodników NHL Selanne zajmuje 15 miejsce.
Znicz zgasiła jedna z maskotek igrzysk tym samym kończąc najważniejszą sportową imprezę roku. Gospodarze z pewnością są zadowoleni, oprócz sukcesu organizacyjnego, odnieśli też sukces sportowy wygrywają klasyfikacje medalową.
Dla Polaków były to najlepsze zimowe igrzyska w historii. Pozostaje wierzyć, że cztery złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy nie będzie wynikiem, do którego ciężko będzie nam się zbliżyć przez kolejne kilkadziesiąt lat.
 Oto maskotki, które zgasiły płomień. Tym samym zakończyły 22 Igrzyska.

3. Co dobre szybko się kończy.
Przez ponad dwa tygodnie płonął znicz olimpijski w Rosji. Przez ten czas było wiele radości, smutków, rozpaczy i nie dowierzania.
Polacy pobili rekord i zajęli najlepsze 11 miejsce. Z rosyjskiej ziemi wywieźli 4 złote, 1 srebrne i 1 brązowe.

1 komentarz:

  1. Zakończenie igrzysk ładniejsze niż otwarcie. To były fantastyczne igrzyska dla Polski i aż żal, że już się skończyły. Dobrze, że Finowie zdobyli brąz, a nie USA.

    OdpowiedzUsuń