czwartek, 13 lutego 2014

Pogoda płata figle( post opóźniony)Zbyt wysokie temperatury nie sprzyjają zawodnikom na 22. Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Mało tego powoduje to topienie się śniegu a w konsekwencji do robienia się błota.
Zawodnikom to bardzo się nie podoba. Mają wyrzuty sumienia, że Igrzyska nie są w pełni przygotowane.
Ale co można zrobić gdy jest dodatnia temperatura?
Sztuczny śnieg tutaj nie pomorze, a igrzysk nie da się przełożyć czy coś w ten sposób. To że sportowcom się nie podoba to pikuś, gorzej gdy ten topniejący śnieg staje się niebezpieczny jak na przykład w biegach narciarskich czy slopestyle. W takich warunkach nie można normalnie biegać i rywalizować, to się mija z celem. Łatwo się poślizgnąć i przewrócić. Już nie jedna osoba przez te 6 dni  to uczyniła. Upadały doświadczone zawodniczki Kaya Turski, która jest mistrzynią świata, wywróciła się w obu eliminacyjnych przejazdach. Inna Kanadyjka Yuki Tsubota została zniesiona na noszach. To nie są przelewki. Hallo komisjo....
A gdzie zasada fair - play, sportowcy przygotowali się latami, a teraz to wszystko poszło na marne?
Zawodnicy wypowiadają się że śnieg jest jak cukier i, że jest bardzo grząsko.
Oprócz Kanadyjek wpadki zaliczyli Sylwia Jaśkowiec w sprincie lub Maciej Staręga. Temu drugiemu narta wyjechała z przed tułowia przez nieprzygotowany biały puch.
Nie tylko w biegach narciarskich buntują się zawodnicy, sportowcy z konkurencji halfpipe krytykowali organizatorów za przygotowanie igrzysk. Według nich upadki były, żeby nas ośmieszyć.

Jak tak dalej pójdzie to spore kłopoty będą mieli organizatorzy tej imprezy.

1 komentarz:

  1. Nie tylko trasy są źle przygotowane, skocznie również. Przekonał się o tym Kamil ale ja wierzę w to powiedzenie co Cię nie zabije to Cię wzmocni, więc Kamil niech leci po drugie złoto.

    OdpowiedzUsuń